Відділ народних інструментів

Відділ народних інструментів - це особливе місце, де кожен учень може відчути себе частинкою народної музичної спадщини. Тут відбувається зустріч з унікальними інструментами, які відображають культурну та історичну спадщину нашого народу.
Відділ народних інструментів створений і відмінно працює в школі мистецтв з моменту її заснування. На сьогоднішній день на відділі навчається 67 учнів і працюють 7 висококваліфікованих, талановитих викладачів, які мають великий досвід роботи, використовують прогресивні методики викладання гри на народних інструментах: баяні, акордеоні, бандурі, гітарі, сопілці.

На відділі створені та працюють три секції:

секція баяна та акордеона

струнна секція (гітара, бандура)

секція фольклору

Секція баяна та акордеону

відділу народних інструментів - це особливе місце, де збираються талановиті музиканти, які обожнюють цей унікальний інструмент. Тут кожен учень має можливість розвивати свої музичні здібності, вивчаючи техніку гри на баяні та акордеоні під керівництвом досвідчених викладачів, справжніх професіоналів своєї справи, які допомагають учням не лише вивчити основи гри на цих інструментах, а й розвивати музичний слух, технічні навички та власну музичну індивідуальність.

Ольга Петрівна Клочкова (викладач баяна та акордеона)

Клочкова Ольга Петрівна (викладач баяна та акордеона)

Валентина Миколаївна Кеда (викладач баяна та акордеона)

Кеда Валентина Миколаївна (викладач баяна та акордеона)

Учні баяністи-акордеонисти постійні учасники концертів, фестивалів, конкурсів, де вони демонструють свої навички та виступають перед аудиторією.Зірочками сьогодення на секції є: Дінслер Віталій (викл. Клочкова О.П.), Максимець Анастасія, Андрішак Данило (викл. Кеда В.М.) Вони демонструють свою майстерність та вражають аудиторію своїм виконанням.

Баянно-акордеонна секція відділу народних інструментів - це місце, де кожен учень може відчути себе справжнім музикантом і знайти своє місце в унікальному світі музики.
Баян та акордеон - це дуже популярні народні інструменти. Ці інструменти мають широкий звуковий діапазон і можуть бути використані для виконання різних музичних жанрів, від народної музики до класики та сучасної музики.

Illustration
Illustration

Струнна секція включає до себе такі інструменти, як гітара та бандура.

Гітара - це музичний інструмент з багатою історією та неповторним звуком. Вона є одним з найпопулярніших інструментів у світі, завдяки своїй універсальності і можливості виконувати різноманітні жанри музики. Без сумніву, гітара є одним з найулюбленіших інструментів і має величезну кількість прихильників у всьому світі.
За статистикою, у світі налічується близько 700 мільйонів гітаристів, які грають в різних жанрах та стилях, від джазу, блюзу та фанку до важкого року.

Гра на гітарі вимагає від учня не лише технічної майстерності, але й відчуття ритму, виразності та творчості. Навчання гри на гітарі допомагає розвивати музичний слух, координацію рухів, а також виражати свої почуття та емоції через музику. Крім того, гітара є чудовим засобом самовираження та відпочинку, який дарує радість як виконавцю, так і слухачам, а навчатися грі на гііарі - це, мистецтво, яке можна вивчати та вдосконалювати протягом усього життя.

Бандура – це не просто музичний інструмент, це символ української ідентичності, стійкості та незламності. Її звучання надихає, єднає та дарує віру в краще майбутнє.Бандура – це не просто інструмент, це голос української душі. Вона житиме вічно, доносячи до світу нашу багату культуру, силу та непереборну жагу до свободи.На бандурі можна виконувати твори різних жанрів. Її можливості вражають та надихають композиторів на створення нових шедеврів.

Illustration
Illustration
Illustration

Вербицька Софія Миколаївна (викладач бандури)

Соколовська Олена Анатоліївна(викладач гітари)

Грищенко Андрій Андрійович(викладач гітари)

Наші досвідчені викладачі допоможуть вашій дитині зануритися у чудовий світ гітарного мистецтва, а також пізнати всю красу української пісні, виконуючи її на бандурі.
Гордістю секції є такі учні , як: Полька Дмитро, Аммосов Станіслав, Бойко Андрій (викл. Соколовська О.А.), Ашкелович Гліб (викл. Вербицька С.М.), Лаврик Іван, Фомін Олександр, Онишко Ксенія (викл. Грищенко А.А.), також ансамбль бандуристів та гітаристів «Первоцвіт» (кер. Вербицька С.М. ) .

Секція фольклору

тут навчаються грі на сопілці, мистецтву народного співу, сценічної майстерності, постановкам народних обрядів. Візитною карткою секції є колектив - Зразковий аматорський ансамбль української пісні «Ожина» (кер. Коровко Т.С., Коровко В.Б.) - багаторазовий Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

Фольклорна секція народного відділу- це особлива територія, де вивчаються традиційні українські народні звичаї, обряди та пісні. Учні мають можливість дізнатися більше про культуру свого народу, вивчають унікальні музичні традиції та відтворюють їх у обрядових постановах. Основним напрямком роботи фольклорної секції є народний спів, де учні вивчають народні пісні, дійові та обрядові мелодії, а також вчаться грати на сопілці, виражаючи свої почуття та емоції через музику. Важливим аспектом є навчання сценічної майстерності, де учні вчаться виступати перед публікою, розвивати виразність та харизму на сцені.

Illustration
Illustration
Illustration

Коровко Володимир Борисович (викладач сопілки, баяна)

Коровко Тетяна Силівна(викладач народного співу, баяна)

На сьогоднішній день гордістю секції є талановитий учень – Поляков Іван (сопілка, викл. Коровко В.Б.) – неодноразовий Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів

Зразковий аматорський ансамбль української пісні «Ожина» (кер. Коровко Т.С., Коровко В.Б.)

Гордістю відділу народних інструментів є учні-випускники, які приймали активну участь у різноманітних конкурсах та у концертному житті школи, району, міста, а саме: 

    Зубов Богдан (викл. Клочкова О.П.)
    Середа Павло, Вернигора Олександр, Горб ІВан, Будніков Владислав, Шур Ігор, Аммосов Станіслав (викл. Соколовська О.А.)
    Родін Кірілл, Харчук Микола (викл. Грищенко А.А.)
    Максимець Анастасія (викл. Кеда В.М.)
    Шарафутдінова Вікторія, Нікітіна Анна, Кокошко Дмитро, Красін Микита, Савіна Марія (викл. Коровко В.Б., концертмейстер Скворцова О.Д.)
    Паршина Анастасія, Ануфрієва Катерина, (викл. Коровко Т.С.)
    Павлюченко Маргарита (викл. Зарванська В.І.)

На сьогоднішній день «Зірочками» відділу, є учні, які приймають участь у міських, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та вносять свій вклад в скарбничку призових місць відділу: 

    Дінслер Віталій (викл. Клочкова О.П.)
    Полька Дмитро, Лемчук Валерія, Догорян Анастасія, Бойко Андрій (викл. Соколовська О.А.)
    Лаврик Іван, Фомін Олександр, Онишко Ксенія (викл. Грищенко А.А.)
    Андрішак Данило (викл. Кеда В.М.)
    Поляков Іван (викл. Коровко В.Б.)
    Ашкелович Глеб (викл. Вербицька С.М.)

Особливою гордістю відділу є учні, які успішно пройшли увесь курс навчання в нашій школі та поступили у ВНЗ:

Середа Павло (гітара) (викл. Соколовська О.А.) Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Естрада"), Шарафутдінова Вікторія (сопілка), Кокошко Дмитро (сопілка) (викл. Коровко В.Б.) Київський національний університет культури та мистецтв (факультет "Музичне мистецтво"), Майстренко Надія, Паршина Анастасія (викл. Коровко Т.С.) Київський національний університет культури та мистецтв (факультет "Музичне мистецтво"), Красін Микита (сопілка)(викл. Коровко В.Б.) - студент Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка

Талановиті учні відділу народних інструментів також були відмічені Відзнакою міського голови Криворізької міської ради в номінації "За творчі досягнення" - у 2019 р. отримав Відзнаку міського голови Полька Дмитро (викл. Соколовська О.А.), а у 2023р. Відзнаку отримав Аммосов Станіслав (викл. Соколовська О.А.)

Наші викладачі:

Клочкова Ольга Петрівна

досвідчений керівник, з 1984 р. – заступник директора з навчальної роботи, а з 2002 р. – директор школи. Висококваліфікований спеціаліст, «старший викладач» вищої категорії по класу баяна, має понад 40 років стажу. Викладач забезпечує повне і якісне виконання навчальних планів, програм, нормативні рівні і стандарти навчання та виховання. Систематично підвищує свою кваліфікацію та підтверджує свою професійну майстерність. Учні Клочкової О.П. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця. Досвідчений методист, надає допомогу молодим викладачам, приймає активну участь у роботі методичних об’єднань.

Соколовська Олена Анатоліївна

«спеціаліст вищої категорії», викладач по класу гітари, стаж роботи понад 30 років. Завідуюча відділом народних інструментів. Сумлінний, висококваліфікований спеціаліст, постійно працює над підвищенням кваліфікації та удосконаленням учбово-виховного процесу, веде активну громадську роботу. Учні викладача постійно приймають участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де посідають призові місця, а також у концертній діяльності школи та району. В 2019 році її учень Полька Дмитро, а в 2023 році Аммосов Станіслав отримали Відзнаку міського голови Криворізької міської ради у номінації "За творчі досягнення"

Коровко Володимир Борисович

«старший викладач» вищої категорії фольклорного класу, викладач по класу баяна, сопілки, стаж роботи понад 40 років. Викладач систематично підвищує свою кваліфікацію та підтверджує свою професійну майстерність. Учні Коровко В.Б. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця. Як концертмейстер працює зі Зразковим аматорським ансамблем української пісні «Ожина», який є постійним учасником міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів, де займає призові місця. Викладач також є концертмейстером своїх учнів під час виступів на міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях

Коровко Тетяна Силівна

«старший викладач» вищої категорії фольклорного класу, стаж роботи - понад 40 років. Висококваліфікований спеціаліст, систематично підвищує свою кваліфікацію та підтверджує свою професійну майстерність, стабільно показує високий рівень підготовки учнів з народного співу. Викладач є засновником першого в місті фольклорного класу. За цей час фольклорний колектив «Ожина» під її керівництвом отримав звання Зразкового аматорського ансамблю української пісні, який є постійним учасником міських урочистих заходів; лауреатом обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів, де займає призові місця. Має багато особистих методичних розробок та сценаріїв народних календарних свят.

Кеда Валентина Миколаївна

викладач по класу баяна, стаж роботи понад 40 років. Кваліфікований спеціаліст, який постійно працює над підвищенням кваліфікації та удосконаленням учбово-виховного процесу. Виявляє достойний рівень професіоналізму, використовує сучасні форми і методи навчання, веде постійну концертно-методичну діяльність серед учнів шкіл району. Учні викладача постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця.

Грищенко Андрій Андрійович

«спеціаліст ІІ категорії», викладач по класу гітари, працює в школі з 2010 року, стаж роботи понад 10 років. Виявляє достойний рівень професіоналізму, використовує сучасні форми і методи навчання, веде постійну концертно-методичну діяльність серед учнів шкіл району. Учні викладача Грищенко А.А. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця.

Вербицька Софія Миколаївна

молодший викладач по класу бандури та гітари. Працює в школі з листопада 2021 року. Сумлінний, грамотний спеціаліст, вдосконалює методичну роботу, постійно працює над підвищенням педагогічної кваліфікації. І вже має певні успіхи - Ашкелович Гліб за цей час став лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів.