Фортепіанний відділ

ФОРТЕПІАНО - чарівний музичний інструмент, що має найбагатші можливості! Інструмент, який здатний включити в спілкування з собою усю людину повністю, з усіма його м'язами, усіма його органами чуття. Людина, яка своїми дотиками до клавіш бере участь в процесі народження звуку, відчуває себе якщо не богом, то, як мінімум чарівником, магом, настільки це приголомшливий процес.Людина, яка не вміє грати на жодному музичному інструменті, не розуміє музичну мову, - в якомусь сенсі вона стає німою і глухою, тобто не здатною сприймати і виражати більшу частину цього світу.

Гра на фортепіано сприяє не лише розвитку слуху і вестибулярного апарату, але також розвиває зір (очні яблука стають рухливими, очні м'язи отримують прекрасну гімнастику, оскільки піаніст постійно переводить погляд то на клавіатуру, то на ноти), розвиваються тактильні відчуття, оскільки долоні, подушечки пальців знаходяться в постійному спілкуванні з клавішами. Кожен палець має своє представництво в корі головного мозку, а це означає, що ці певні зони також стимулюються, людина тренує також свої розумові здібності.

Illustration
Illustration

Останні дослідження показали, що під час уроків гри на фортепіано діти значно розвивають свої розумові здібності. Дослідження також показують, що діти, які навчаються музиці, демонструють відмінні здібності до читання, математики, кращі творчі здібності - і відповідно отримують кращі оцінки.

Заняття на фортепіано сприяє розвитку творчих здібностей у дитини. Навчаючись грі на фортепіано, дитина підвищує свою самооцінку, з часом, успіхи розвивають в ній велику упевненість і гордість. Гра на фортепіано за даними спостережень психологів показує, що діти, які грають на фортепіано, впевненіші в собі і користуються перевагами навчання фортепіано упродовж свого життя.

Фортепіано - це дивовижний музичний інструмент, мабуть, самий здійснений. Існує він в двох різновидах - рояль і піаніно.
На фортепіано можна виконати будь-який музичний твір, будь то оркестровий, вокальний, інструментальний, також будь-яку сучасну композицію, музику з кінофільмів, мультфільмів або естрадну пісню. Фортепіанний репертуар є найбільшим.
Для цього інструменту вигадували музику великі композитори різних епох.

Illustration
Illustration

Фортепіанний відділ школи мистецтв №1 існує з дня заснування школи і є одним з найчисленних серед відділів музичного відділення. На сьогоднішній день на відділі навчається 51 учень та працює 7 висококваліфікованих викладачів. У витоків починали свою роботу такі викладачі, як Карпова Н.Б., Петренко О.А., Куклінська Л.С., Вішар О.М., Білоненко В.М., Тимохіна О.А., Горюнович Ж.О., Нагорна О.А., Куляєва Т.І.
Надалі відділ продовжував розширюватися, прийшло багато кваліфікованих фахівців: Григор’єва В.В., Козирева А.П., Ковалевська А.В., Котельникова Н.Г., Підбуртна Н.М., Бойко М.В., Бабушкіна О.С., Скворцова О.Д., Застава Д.Ю.

Illustration

На фото: (по центру сидить) Завідуюча відділом - Куклінська Лариса Семенівна(стоять зліва направо):Бабушкіна О.С., Карпова Н.Б, Скворцова О.Д., Білоненко В.М., Котельникова Н.Г., Бойко М.В.

Викладачі фортепіанного відділу є справжніми майстрами своєї справи. Вони не лише володіють високим рівнем музичної освіти та вмінням грати на фортепіано, але й мають унікальний підхід до навчання. Вони використовують різноманітні методики та підходи, щоб зробити навчання цікавим, захоплюючим та ефективним. Вони створюють неповторну атмосферу на уроках, де кожен може відчути себе справжнім музикантом і відчути радість від музики.
Викладачі відділу постійно ведуть методичну роботу на відділі та беруть активну участь у роботі міській фортепіанній секції, проводять міські відкриті уроки для викладачів-піаністів. У березні 2021 р. був проведений перший у місті колективний відкритий урок, в якому брали участь усі викладачі відділу. Така форма роботи була новаторською і тому була відмічена на досить високому рівні.

В процесі роботи і становленні відділу вироблялися певні принципи і методичні розробки. Досвід, завзятість, працьовитість були спрямовані на підвищення професійного рівня . Внаслідок цього були досягнуті добрі результати на міських, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

Illustration

Викладачі фортепіанного відділу Школи мистецтв №1 (2024 р.)

Гордістю відділу є учні-випускники, які приймали активну участь
у різноманітних конкурсах та у концертному житті школи, району, міста:  

    Яриш Юля, Сергєєва Валя, Свєтлова Тетяна, Старцев Дмитро, Удовиченко Любов, Єфімова Дар’я, Обуховська Карина, (викл.Білоненко В.М.)
    Фурса Лілія, Кріпак Ірина, Лялюк Сергій, Казаков Семен, Казакова Олена, Толстокоров Святослав, Петрина Катерина, Алхімченкова Дар’я, Петрина Марія (викл.Куклінська Л.С.)
    Кухта Сергій, Середа Павло, Соколовська Аліса, Лазонова Альона, Волікова Аліна, Волікова Ельвіра, Нетреба-Шумлянський Андрій, Глінка Єлизавета (викл.Бойко М.В.)
    Рудницьких Ганна, Нескоромна Інна, Орищук Євгенія, Пащенко Олена, Борисенко Дарія, Вєнікова Арина (викл.Скворцова О.Д.)
    Станішевська Дар’я, Слободянюк Ольга (викл. Котельникова Н.Г.)

На сьогоднішній день «Зірочками» відділу, є учні, які приймають участь у міських, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та вносять свій вклад в скарбничку призових місць відділу:

    Данілов Іван, Можарівський Роман (викл. Скворцова О.Д.)
    Кухаренко Ілля (викл. Котельникова Н.Г.)
    Качуренко Поліна, Котовська Маргарита (викл. Бабушкіна О.С.)
    Ящук Мирослава, Папка Діана (викл.Білоненко В.М.)
    Панкратова Олівія (Бойко М.В.)

Особливою гордістю відділу є учні, які успішно пройшли увесь курс навчання в нашій школі та поступили у ВНЗ: 

Кухта Сергій, Соколовська Аліса, Глінка Єлизавета - Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Фортепіано"), Бугай Олександра - Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Хорове диригування"), Скрибка Оксана - Криворізький державний педагогічний університет "Факультет мистецтв" (викл.Бойко М.В) Нескоромна Інна - Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Фортепіано"), Біхно Таісія - Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Хорове диригування") Зуєнко Анастасія (викл.Скворцова О.Д.) - Кам'янський фаховий музичний коледж (відділл "Спів")Мамонова Любов (викл. Куклінська Л.С.) - Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Фортепіано") Єфімова Дар'я (викл. Білоненко В.М.) - Криворізький фаховий музичний коледж (спеціалізація "Фортепіано")

У 2022 році вперші учениці фортепіанного відділу Петрина Марія (викл. Куклінська Л.С.) та Глінка Єлизавета (викл. Бойко М.В.) отримали Відзнаку міського голови у номінації "Творчі досягнення"

Викладачі та учні відділу постійно беруть активну участь в культурно-просвітницькому житті школи. Традиційно на відділі проводяться концерти-лекції до Нового року, Різдва, 8 березня, кращі учні також беруть найактивнішу участь у щорічному Звітному концерті школи . У кінці навчального року з метою набору проходять агітаційні заходи для учнів освітніх шкіл.
Впродовж багатьох років постійне вдосконалення методів і прийомів роботи, вироблення цілеспрямованої концептуальної лінії в розвитку відділу принесли свої плоди, якими гордиться школа.

Наші викладачі

Куклінська Лариса Семенівна

«старший викладач» вищої категорії, завідуюча фортепіанного відділу, стаж роботи понад 45 років. Систематично підвищує свою кваліфікацію та підтверджує свою професійну майстерність. Учні Куклінської Л.С. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця. Має великий авторитет серед викладачів міста та великий досвід роботи з учнями. Приймає активну участь у роботі методичних об’єднань, учні класу показують високий рівень професійної та виконавської майстерності.

Білоненко Валентина Михайлівна

«старший викладач» вищої категорії, стаж роботи понад 40 років. Високоосвічений викладач з багаторічним досвідом роботи. Високий рівень професійної майстерності,особистої вимогливості,значної ефективності в роботі дає можливість показувати якісні результати виконавської майстерності учнів її класу. Учні Білоненко В.М. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця та показують високий рівень професійної та виконавської майстерності. Має великий авторитет серед викладачів міста та великий досвід роботи з учнями. Приймає активну участь у методичній роботі школи та роботі методичних об’єднань міста.

Бабушкіна Олена Сергіївна

«спеціаліст вищої категорії» як викладач та як концертмейстер, має педагогічне звання «старший викладач», стаж роботи понад 30 років. Високопрофесійний, досвідчений спеціаліст, працює концертмейстером на хоровому та вокальному відділах. В роботі з учнями показує високий рівень майстерності. Щиросердне ставлення до учнів, створюють класі викладача атмосферу доброзичливості, творчого пошуку, самовдосконалення, що створює умови для вдалого виступу учнів на конкурсах. Заохочує учнів до роботи цікавими методами, пробуджує в них ініціативність, виховує здібність до аналізу власного виконання. Веде пошук нових форм та методів роботи з дітьми.

Бойко Маргарита Валентинівна

має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», як викладач та концертмейстер, має педагогічне звання «старший викладач», стаж роботи понад 30 років. Викладач, якого характеризують такі риси як професіоналізм, вимогливість, працездатність, відповідальність, а головне – бажання розвиватись, вдосконалювати викладацьку майстерність. Позитивні результати в роботі викладача підтверджують учнівські виступи на конкурсах. Учні Бойко М.В. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця. Бере активну участь у концертній діяльності відділу й школи. З 2022 р. працює на посаді заступника директора з навчальної роботи.

Скворцова Олена Дмитрівна

має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», як викладач та як концертмейстер, має педагогічне звання «старший викладач», стаж роботи понад 30 років. З 2010р. по 2022р. займала посаду заступника директора з навчальної роботи. Висококваліфікований, досвідчений спеціаліст, добре володіє інструментом, що дає в роботі з учнями досягати належних результатів, працює концертмейстером на народному відділі. Учні Скворцової О.Д. постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця. Приймає активну участь у концертній діяльності школи і відділу та в методичній роботі школи.

Карпова Наталія Борисівна

 «спеціаліст першої категорії», має педагогічний стаж роботи понад 45 років. В школі працює з 1982 року по теперішній час, постійно веде пошук нових форм та методів роботи з учнями, творчо підходить до вирішення завдань. Постійно працює над підвищенням професійної майстерності. Працює цілеспрямовано, творчо, що сприяє професійній підготовці учнів до публічних виступів на академічних концертах. Приймає активну участь у методичній роботі відділу.

Котельникова Наталія Григорівна

має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», як викладач та як концертмейстер, та педагогічне звання «старший викладач». Голова профспілкового комітету школи, приділяє велику увагу організації святкових заходів та надає дієву допомогу адміністрації в організації навчально-виховного процесу. Працює в школі понад 30 років викладачем по класу фортепіано та концертмейстером на хоровому відділі. Високопрофесійний досвідчений музикант. Викладач творча людина, заохочує учнів до роботи цікавими методами навчання, пробуджує в них ініціативність, являється автором фортепіанних творів для учнів молодших класів. Учні Котельникової Н.Г. приймають участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця.