Оркестровий відділ

Оркестровий відділ - це місце, де учні вчаться грати на різних музичних інструментах, та щоб потім об'єднатися в оркестр чи ансамбль і грати разом.
Основними інструментами, які вивчаються в оркестровому відділі є скрипка, кларнет, тромбон, труба, саксофон та інші духові та ударні інструменти. Загалом, оркестровий відділ надає учням можливість розвивати свої музичні здібності, спілкуватися з однодумцями та виступати разом в оркестрі, ансамблі або дуетах, створюючи неповторні музичні шедеври, виражати свої почуття через звуки.

На відділі працює дві секції:

Струнна секція

Секція духових і ударних інструментів

Сьогодні на відділі навчається 25 учнів ( 14 - учнів-скрипалів, 11 - учнів духових та ударних інструментів) та працює 2 професійних викладача

Струнна секція

Заняття на скрипці - це важлива частина навчання в оркестровому відділі. Учні вивчають техніку гри на скрипці, навчаються читати ноти, вдосконалюють інтонацію та артикуляцію. Гра на скрипці вимагає від учня великої вправності, але також дарує велике задоволення від музикування та можливість виражати свої почуття через звуки.

Illustration

Також учні вивчають різні музичні твори, розвиваючи своє відчуття музики та емоційне вираження через звуки скрипки. Заняття на скрипці допомагають учням розвивати координацію рухів, музичний слух та творчість. Крім того, гра на скрипці сприяє розвитку витривалості, концентрації та вмінню спілкуватися мовою музики.

Наші викладачі допомагають учням відкрити свій музичний потенціал, надихають їх на досягнення нових висот у мистецтві музики. Заняття на скрипці можуть стати початком захоплюючого шляху у світ музики та відкриття нових можливостей для творчого самовираження.

Illustration

З 1989 року завідувать оркестровим відділом стала Останіна Тетяна Геннадіївна - старший викладач вищої категорії. У ці ж роки на відділі створюються два колективи: камерний оркестр й ансамбль скрипалів, що з 1994 року називається "Струни душі".

З 1994 року на відділі стала працювати Тетяна Миколаївна Кавіцька - викладач Криворізького фахового музичного коледжу, що зростила чимало учнів, які ставали лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів.

Згодом відділ поповнюється молодими викладачами: Ляхова (Яковенко) Олена Едуардівна(скрипка), Николенко Світлана Анатоліївна і її учениця Мельниченко Анна Іванівна (віолончель), Серафимович Ангеліна (скрипка).

Учні й ансамблі Останіної Т.Г. беруть активну участь у концертному й конкурсному житті школи. Вони неодноразово ставали лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів.

Останіна Тетяна Геннадіївна (викладач скрипки)Мальчевська Ірина Вікторівна (концертмейстер)

Illustration

Ансамбль скрипалів "Струни душі"

Керівник Останіна Т.Г., концертмейстер Застава Д.Ю.

Історія оркестрового відділу школи мистецтв №1 почалася разом з її народженням - в 1982 році. У джерел створення відділу стояли викладачі скрипалі - Казьмина (Кукиль) Наталія Олександрівна і Потягайло Вікторія Геннадіївна, секцію духових інструментів заснував Василь Федорович Горблюк. У ті роки оркестровий відділ був численним - багато учнів, багато викладачів.

Головними помічниками викладачів на струнній секції є концертмейстери, без яких не відбуваєть жоден виступ як учнів солістів-скрипалів, так і ансамблю скрипалів. Протягом довгих років існування закладу на струнній секції працювали висококваліфіковані концертмейстери - піаністи:Тимохіна О.А., Козирєва А.М., Вішар О.М., Скворцова О.Д., Застава Д.Ю.На сьогоднішній день у учнів скрипалів працює досвідчений концертмейстер - Мальчевська Ірина Вікторівна

Секція духових та ударних інструментів

Заняття на духових інструментах в нашій школі також мають велике значення для розвитку музичних здібностей учнів. Учні вивчають правильну дихальну техніку, техніку гри на інструменті, вчаться контролювати динаміку та виразність звуку. Гра на духових інструментах допомагає розвивати легкість виразу, витривалість та відчуття ритму.

Гра на духових інструментах завжди була популярною серед музикантів та любителів музики. Духові інструменти, такі як труба, саксофон, кларнет, флейта, валторна та інші, мають унікальний звук і можуть додати особливу атмосферу до будь-якого музичного виконання. Гра на духових інструментах вимагає великої вправності, контролю над диханням та великої музичної чутливості.

Музиканти, які володіють духовими інструментами, можуть виконувати широкий спектр музичних жанрів - від класичної музики до джазу, популярної музики та багато іншого. Духові інструменти також використовуються у багатьох ансамблях та оркестрах, де вони додають глибину і виразність до музичного звучання. Багато відомих музикантів, які грають на духових інструментах, стали зірками в світі музики та мають величезну кількість шанувальників.

Illustration

З 2000 року на оркестровий відділ прийшов досвідчений старший викладач вищої категорії по класу духових й ударних інструментів- Слободянюк Володимир Олександрович. В 2008 році , завдяки його зусиллям, у школі з'являється духовий оркестр, який щорічно, крім участі у Всеукраїнському конкурсі "Чарівна флейта" й огляді духових оркестрів міста, є активним учасником різних міських і районних заходів.

У 2024 році на оркестровий відділ прийшов молодий викладач по класу духових та ударних інструментів - Булига Ілля Ігоревич, який з перших днів праці зарекомендував себе як активний, енергійний, організований, ініціативний викладач. Він сумлінно ставиться до своїх обов’язків, знайшов контакт зі всіма учнями, а учні з задоволеням відвідують заняття, та поступово оволодівають професійними навиками гри на духових інструментах.

Illustration
Illustration

Оркестр духових інструментівкерівник Слободянюк В. О.

Учні секції постійно беруть участь у різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсах, де отримують призові місця.Лауреатами конкурсів неодноразово ставали такі учні як: Котов Семен, Гаєва Анастасія, Шереметьєв Михайло. 

Головним помічником на секції духових й ударних інструментів до 2022р. була концертмейстер вищої категорії Бойко Маргарита Валентинівна, зараз на відділі працює концертмейстер Мальчевська Ірина Вікторівна.

Булига Ілля Ігоревич(викладач духових та ударних інструментів)

Відділ пишається своїми учнями-випускниками, які представляли ім'я школи мистецтв на різних конкурсах, серед них: 

    Андрій Кравченко, Євгенія Дурбало, Альона Главацька, Кирило Черноусов, Яна Ялова, Анастасія Пастернак (викладач Кавіцька Т.М., концертмейстер Бабушкіна О.С)
    Світлана Дженюк, Антон Ашихмин, Антонія Зуй (випускники КОМК), Віктор Куон, Роман Мельков, Микола Мурміль, Хлапова Ярослава (викладач Останина Т.Г., концертмейстери: Тимохіна О.А., Козирєва А.М., Вішар О.М., Застава Д.Ю)
    Уедраого Жаір, Янчик Роман, Мукоїда Максим, Куліков Максим, (викладач Слободянюк В.О., концертмейстер: Бойко М.В.)

На сьогоднішній день "Зірочками" відділу є: 

    Блажко Марія, Ящук Мирослава (скрипка, викладач Останіна Т.Г., концертмейстер Мальчевська І.В.)
    Котов Семен, Шереметьєв Михайло (духові та ударні інструменти, викладач Булига І.І., Концертмейстер Мальчевська І.В.)

Особливою гордістю відділу є учні, які успішно пройшли весь курс навчання в нашій школі та поступили у ВНЗ: 

Рижикова Катерина(випускниця Київського національного Університету культури), працює в ансамблях і оркестрах різного складу в Відні та інших містах Австрії. Працювала на круїзних лайнерах.Ашихмін Антон заснував кілька ансамблів, в яких виступає як інструменталіст і вокаліст. Робить треки, пише музику для компьютерних ігор, робить яскраві аранжировки, пише музику в різних стилях.Серафімович Ангеліна (випускниця Дніпропетровської консерваторії), нині співпрацює з професійними та аматорськими оркестрами Європи. Є засновником професійного камерного оркестру в Німеччині.Єфімова Олександра (випускниця Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка (факультет оркестрових інструментів - Кафедра скрипка) нині - солістка симфонічного оркестру Львівської національної філармонії)Мельков Роман (випускник Київського національного Університету культури і мистецтв)Шур Ігор зараз навчається в музичному коледжі на ІІ курсі. Грав в ансамблі «Струни душі» і прийняв участь в складі ансамблю в кількох Міжнародних конкурсах.

Наші викладачі

Останіна тетяна Геннадіїївна

викладач має кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" та педагогічне звання "старший викладач", стаж роботи понад 40 років. Високоосвічений викладач з багаторічним досвідом роботи. Високий рівень професійної майстерності, особистої вимогливості, значної ефективності в роботі дає можливість показувати якісні результати виконавської майстерності учнів класу. Учні постійно беруть участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях, де займають призові місця та показують високий рівень професійної та виконавської майстерності. Є керівником ансамблю скрипалів "Струни душі" - неодноразового переможця Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Має великий авторитет серед викладачів міста та великий досвід роботи з учнями. Приймає активну участь у методичній роботі школи та роботі методичних об’єднань міста.

Булига Ілля Ігоревич

викладач оркестрового відділу по класу духових та ударних інструментів. Працює в закладі перший рік. Закінчив в 2021 році Криворізький обласний фаховий музичний коледж по спеціальності «Оркестрові духові та ударні інструменти» по класу труба. Зараз навчається в Харківському національному університеті мистецтв ім.Котляревського на оркестровому факультеті.З перших днів праці зарекомендував себе як активний, енергійний, організований, ініціативний викладач. Сумлінно ставиться до своїх обов’язків, знайшов контакт зі всіма учнями, вони з задоволеням відвідують заняття. Відчувається професійне відношення до роботи, приємний в спілкуванні. Впевнені, що його учні – майбутні переможці різноманітних конкурсів та фестивалів.